Podsumowanie roku 2020
Dodane przez kartofell dnia 28.12.2020 22:48
Niestety, nie udało się wydać newsa z rozdziałami w niedzielę, i to z mojej winy! Ba, nie udało się to nawet w poniedziałek rano. Do trzech razy sztuka! Oto i poniedziałkowy wieczór (a dla niektórych nawet noc), kiedy to w Wasze ręce trafia ostatnia porcja tegorocznych rozdziałów od nas, a co za tym idzie, także podsumowanie tego jakże wyboistego roku 2020!

Według naszych obliczeń (za które dzięki niech będą Michowi, i to nie pierwszy raz!) w roku pańskim 2020 wydaliśmy łącznie 145 rozdziałów (przy czym chapterki Tomo-chan wa Onnanoko wydajemy w paczkach po 5 i 1 taką paczkę traktujemy w podsumowaniu jako 1 rozdział). Daje to liczbę troszeczkę mniejszą niż w zeszłym roku, ale nadal całkiem pokaźną, yaaay! Pośród nich trafiły się łącznie 3 oneshoty. Nie rozpoczęliśmy żadnego nowego tytułu (nie biorę pod uwagę oneshotów), udało nam się natomiast zakończyć 3 mangi, yaaay! A mowa o Kannagi, Kangoku Gakuen oraz Rosario to Vampire II. W ramach ciekawostki – Kangoku Gakuen stała się tym samym najdłuższym zakończonym przez nas tytułem, spychając tym samym na drugie miejsce Zetmana. Kannagi natomiast to szczególna dla mnie manga, bo to właśnie za jej tłumaczenie zabrałem się na początku swojej skanlacyjnej ścieżki... Aż się łezka w oku kręci... ;) Wspomnę też, że kontynuujemy wydawanie 2 tytułów wspólnie z Hayate. We współpracy z tą grupą w mijającym roku wydaliśmy wg moich obliczeń w obu tytułach łącznie 25 rozdziałów. Yay!

Ubyło nam kilka tytułów z listy aktywnych, jednak cały czas potrzebujemy pomocy... Po raz kolejny namawiam chętnych do wysyłania zgłoszeń na tłumaczy, korektorów czy edytorów. To naprawdę nie boli! A macie szansę przysłużyć się czytelnikom, rozwijać (być może) swoje pasje, a kto wie, czy przy okazji nie traficie do naszego rankingu pracusiów (którego podsumowanie na rok 2020 znajdziecie poniżej)!

W tegorocznym podsumowaniu nieco zmieniły się zasady zliczania rozdziałów w rankingu korektorów. Podjęliśmy jedyną słuszną decyzję i uznaliśmy w końcu, że nie można zrobić korekty po własnym tłumaczeniu, a jedynie po kimś. W związku z tym wszystkie rozdziały, w których tłumaczem i „korektorem” była ta sama osoba, zostały podliczone jako bez korekty. W ten sam sposób będziemy traktować rozdziały z roku 2021. Nie no, czy kogokolwiek to w ogóle interesuje? xD
A ono i nasz ranking pracusiów Anno Domini 2020 (uwzględniamy w nim tylko członków Jinja-Temple):

Tłumacze:
I miejsce - kartofell mający 81 tłumaczeń na koncie!
II miejsce - Runaway - 42
III miejsce – ex aequo Alibaba oraz Eliraelle - 7

Korektorzy:
I miejsce - kartofell z 50 korektami na koncie!
II miejsce – ex aequo Rie oraz NikoRetka - 8
III miejsce – ex aequo Linneusz94 oraz NoWi3m - 1

Edytorzy:
I miejsce - Michu90 z 71 edycjami na koncie!
II miejsce - BiedakCukrowy- 24
III miejsce - Lotherlo - 12


Parafrazując słowa z ostatnich lat:

DZIĘKI WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO WYDANIA PRZEZ JINJA-TEMPLE
CHOĆBY JEDNEGO ROZDZIAŁU W ROKU 2020
.

Jeśli ktoś jest zainteresowany – link do szczegółowego podsumowania roku 2020.

I do napisania w 2021! :)
Rozszerzona zawartość newsa
Ojousama to Sono Shiyounin no Ojouji [oneshot] [+18, yuri]

Tomo-chan Wa Onna no ko 359.5÷365 joint z grupą Hayate
TŁUMACZENIE: poetry93081, Runaway x2
KOREKTA: NoWi3m, kartofell x2
POPRAWKI: kartofell x3, Smoq x2
EDYCJA: Michu90, Alexandrus888 x2