Takie tam
Dodane przez Sacredus dnia 29.07.2013 13:23

To taki news o niczym/statusie projektów. Każdy członek grupy może tu wrzucać coś od siebie.

Pewnie wielu z was zastanawia się, co się dzieje z subami do tytana. Nad tym projektem ciąży jakaś klątwa. Najpierw miałem awarię sieci, potem padł mi zasilacz i dysk, a teraz KieRowi monitor... A może to znak z niebios, żeby to olać i zacząć tłumaczyć Gatchaman Crowds? Z oczywistych względów przez jakiś czas nie zobaczycie też dalszych tłumaczeń LN SAO, które mieliśmy zacząć wrzucać w tym tygodniu. Jeśli chodzi o suby do Beela i drugiej serii Sekirei, to... czekają na korektę, ale to przecież nic nowego. Za to Legenda o Legendarnych Bohaterach doczeka się zakończenia, chociaż to raczej nie prędko ujrzy światło dzienne.

Ogłoszenia inne:
1. Jakiś czas temu wyszła nowa wersja CCCP, jak zawsze doradzam aktualizację.
2. Albo w przypadku słabszych komputerów przesiadkę na SMplayer, który przy zastosowaniu jego kodeków (ściągają się przy instalacji) potrafi zdziałać cuda (a przynajmniej u mnie działa o wiele szybciej niż CCCP + MPC).


Dostępna jest już także rozpiska anime na sezon jesienny. Zapowiedziałem już tłumaczenie Kill La Kill, więc to chyba oczywiste, że to anime przyciągnęło moją uwagę. Dodatkowo pojawi się ekranizacja nowej serii Light Novel autorki Toradory, czyli Golden Time (link do opisu LN). Z ekranizacji nowych serii pojawi się także Log Horizon, czyli przeniesienie na ekrany nowej powieści autora Maoyuu Maou Yuusha (Opis jest trochę niedokładny. Te 30 000 osób nie grało w nic podobnego do SAO, a w zwykłe dwuwymiarowe MMO i przeniosło się do świata wyglądającego, jak ten z gry i w którym panują takie same prawa - łącznie z respawnem (odradzaniem się po śmierci)).


Rozmowy zza kulis:
Sacredus: jak tam po powrocie do 3 świata?
Areki-chan: Całkiem przyjemna pogoda
Areki-chan: W Japonii było gorzej xD
Sacredus: ...
Vess
Dopiszę się, a co mi tam.
Po pierwsze, sprawa Sakurasou. Niestety muszę zapowiedzieć, że seria będzie zawieszona, co najmniej do powrotu Kava. Nie żebym miał coś przeciwko korekcie Nagisy, po prostu nie będę się zmuszał do tłumaczenia tej serii, tylko zawieszę ją na jakiś okres czasu i przestanę o niej myśleć, żeby móc w spokoju od niej odetchnąć. Pewnie mogłem to zrobić już wcześniej, ale nie lubię tak zacząć czegoś i nie dokończyć, dlatego próbowałem ją robić na siłę, co niestety mi nie wyszło i poskutkowało stwierdzeniem Sacredusa, że sub do ostatniego odcinka wyszedł jakbym przy nim spał.

Dalej w kolejności stoi RDG. To powinienem skończyć do końca wakacji, może nawet szybciej, szczególnie, że niektóre osoby w to nie wierzą, strojąc sobie ze mnie żarty...

I w końcu trzecie, ale nie ostatnie, Horyzont. Tu sprawa od początku była nastawiona na pracę w wolnym czasie, ale chciałbym was poinformować, że ten projekt nie jest porzucony i będzie kontynuowany.

Plany:
W planowanych jak widać są dwie serie z sezonu jesiennego. Cóż, nie wiem jak to z nimi oboma będzie, w końcu to klasa maturalna, ale jedną z nich Kikou Shoujo wa Kizutsukanai będę robił na pewno, co do drugiej to jeszcze nie jestem pewien. Choć skoro to P.A Works robi Nagi no Asukara, to pewnie i tak prędzej czy później się za nią zabiorę.

Co prawda to nius o anime, ale jako że robię też mangi i LN, to chciałbym was zapewnić, że mangi będą wydawane nadal, choć oczywiście kiedy będą wychodziły zależeć będzie również od osób współpracujących ze mną przy danych projektach, a kolejne rodziały LN wyjdą zapewne dopiero po dokończeniu RDG, choć tego nie jestem w stu procentach pewien.

No nic, to tyle ode mnie i mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe, że zawieszę Sakurasou.
Areki
To i ja się dopiszę!

Co do Magi, będę je powolutku nadrabiać i według wyników ankiety zajmę się tym w wolnym czasie, a priorytetem będzie drugi sezon, który będę tłumaczyć na pewno, jeśli tylko znajdzie się chętny korektor. Chyba Matgarita zajmuje się korektą pierwszego sezonu, ale nie jestem pewna w sumie jak jej to idzie, ja go mam prawie skończony, jeśli o tłumaczenie chodzi. Przy okazji chyba nie mam typesettera do pierwszego sezonu... (Do drugiego też nie, tak samo jak korektora ^^").

To chyba tyle co do anime, przejdźmy więc dalej, do reszty moich projektów...

Manga Kagerou Days. Będzie tłumaczona od nowa, jak tylko się ogarnę po powrocie z Japonii (a od czwartku zostaję na dwa tygodnie sama z psem w domu, więc nie będzie rodziców marudzących, że mam nie siedzieć całymi dniami przed komputerem).
Kupione mam dwa tomy, to jest w sumie dosyć sporo rozdziałów, niestety nie wiem ile, policzę kiedy indziej xD Coś koło 10 może?

LN Kagerou. Hmm... To też się zrobi jak zostanę sama w domu. Ale korekta może zająć trochę czasu, w końcu to korekta po MNIE.

Piosenki z Kagerou. I w zasadzie piosenki w ogóle. Zły pracuje nad zrobieniem wszystkich (Yobanashi Deceive, Lost Time Memory, Ayano no Koufuku Riron) i chyba ma je już prawie gotowe...? Yume coś obiecała o zrobieniu przed wyjazdem, a wyjeżdża dzi- ZARAZ. Spotkałam się dzisiaj z Yume i zupełnie zapomniałam zapytać ją o korekty... W każdym razie, piosenki z Kagerou powinny być niedługo, reszta dopiero jak Yume się weźmie do pracy, bo stwierdziła, że nikomu innemu ich nie odda x.x"

Czy ja mam jakieś jeszcze projekty w tej chwili...? Nie? W porządku. To tyle ode mnie!

...a co do opowieści z Japonii - zostaną uzupełnione o ostatni tydzień. Dzisiaj. Albo jutro. Niedługo xD

Shiori
To ja też, poczułam potrzebę się wytłumaczyć trochę xD
Z bardzo przedawnionych sezonów na skończenie czeka Sasami-san@Ganbaranai. To też jest tytuł permanentnie zmiażdżony klątwą. Uznaliśmy, że wydamy go jak już będzie całość, jestem gdzieś przy 8 odcinku, korekta gdzieś przy 3. Ale w swoim czasie skończę to.

Teraz ogłoszenie niespodzianka: Migum w swojej niezachwianej wierze, że jest bogiem jako karę za grzechy zrzucił na mnie Psycho Pass, które również dokończę ze względu na jego prośbę.

Jest też takie maleństwo o nazwie Ikeike! Momon-chan, które będzie sobie dodawane (10 odcinków jest już na ANSI, tylko niusa nie było).

Z nowego sezonu chciałabym Galilei Donna, tym razem już na bieżąco. Tak sądzę. Jak wyjdzie opóźnienie, to nie wiem, niech mnie ktoś zmolestuje i do pracy pogoni. ._.
Rozszerzona zawartość newsa